Obecny czas to Pon 14 Paź 2019, 10:19

 • Tematy
  Posty
  Ostatni Post
 • Morze Łez


  Legenda głosi, że gdy Kraina Luster dopiero się kształtowała, okolice te zamieszkiwał olbrzymi potwór. Cierpiał niemiłosiernie z powodu swej samotności i koniec końców począł płakać, a płakał tak długo, aż z jego łez powstał ogromny zbiornik, który później nazwano właśnie Morzem Łez. Do dziś nie wiadomo czy otaczające morze urwiska to skamieniały gigant, czy może wyruszył on gdzieś, gdzie miał nadzieję znaleźć bratnią duszę. Lokacja obejmuje tereny na wschodzie krainy, gdzie północna część obfituje w nadmorskie życie, a przy brzegach kolorowe plaże przeplatają się z uroczymi morskimi miasteczkami i kurortami. Rejony na południu są bardziej wyludnione, pełne niezbadanych skał, plaż i innych magicznych, pozbawionych tłumów zakątków.

  Cukierkowa Ulica
  11 Tematy
  33 Posty
  Jabłkowa laguna...
  Czw 03 Paź 2019, 18:47
  Wena Zobacz ostatni post
 • Herbaciane Łąki


  Tysiące kwiatów, wieczna wiosna i filiżanka znakomitej herbaty. Istna bajka. Herbaciane Łąki noszą tę wdzięczną nazwę nie bez powodu. Otóż otaczają ją liczne niewysokie drzewa, na których rosną... torebki z herbatą. O ile więc nie zdepcze się trawników z pachnącej trawy cytrynowej, zbieranie torebek jest powszechnie przyjęte i dozwolone. Choć niektórzy twierdzą, że najlepsze herbaty trzeba i tak zrywać listek po listku. To bardzo przyjemna okolica o łagodnym klimacie i raczej pozbawiona agresywnych drapieżników. Należy jedynie uważać na szalonych Kapeluszników, mających na terenach Łąk swój raj i swoje ziemie.

  Różany Pałac
  14 Tematy
  248 Posty
  Skrzydło szpital...
  Pią 11 Paź 2019, 11:58
  Ivor Tyree Zobacz ostatni post
 • Malinowy Las


  Potężny las okalający Herbaciane Łąki. Choć można tu spotkać absolutnie wszystkie gatunki malin, stąd też owa wdzięczna nazwa, ten magiczny las ma do zaoferowania znacznie więcej różnorakich roślin i jagód. Do małych polan i wiejskich osad przybywają amatorzy spokoju i odpoczynku na łonie natury, jednak to zielarze są najczęstszymi gośćmi tych zakątków. Znakiem rozpoznawczym są tu drzewa zwane malinowcami – szerokie jak parapety gałęzie, różowawe liście i owoce: maliny wielkości jabłek. Naturalnie, każdy las ma swoje mroczne ścieżki, którymi lepiej nie chadzać dla własnego bezpieczeństwa.

  Czekoladowe Jezioro, Tęczowa Arena
  18 Tematy
  286 Posty
  Samotne mokradła...
  Czw 10 Paź 2019, 23:07
  Gwyn Zobacz ostatni post
 • Odwrócone Osiedle


  W zasadzie jedno z bardziej rozrośniętych miasteczek Krainy Luster, pełne życia, rozrywki i wysokiej kultury. Dlaczego zaś odwrócone? By je dostrzec należy zadrzeć brodę do góry. Obecnie to chyba jedyne powietrzne miasto w tej krainie. Domki i wille o najbardziej fantazyjnych kształtach unoszą się w powietrzu, a pozostałe rzeczy też nie są takie jak być powinny: koty gonią psy czy koguty pieją o zachodzie, zamiast wschodzie. Do Osiedla prowadzą ruchome schody, wyglądające jak szeroka, dwustronna wstążka. Oczywiście, mieszkańcy wcale nie odczuwają tego, że ich domy stoją do góry nogami i spoglądając w niebo, widzą Malinowy Las. Odwrócone Osiedle zamieszkują Dachowcy, Baśnipisarze i ekscentryczna lub mniej zamożna Upiorna Arystokracja.

  Wieża Zegarowa
  13 Tematy
  197 Posty
  Targowisko
  Today at 09:12
  Yako Zobacz ostatni post
 • Miasto Lalek


  Najbardziej rozbudowane miasto w Krainie Luster, jednak w dużej części nadal wygląda jak wyjęte z XVIII wieku: małe pałacyki, urocze wille, gościnne gospody. Wokół panuje nieskazitelny porządek, co jest zasługą zastępów pracujących tu Marionetek. Ściągają tutaj złaknieni sławy lub umiejętności rzemieślnicy, wszak Miasto Lalek nosi swoją nazwę nie bez powodu. Osada jest również drugim, żywym centrum Krainy Luster – to tu znajdują się teatry i wiele innych przybytków kultury, oczywiście pełnych Marionetek. (Oprócz urokliwych miejsc, jak i w każdym mieście zalęgły się tutaj mroczne osobliwości.) Największą część mieszkańców wciąż stanowią Laleczki oraz Marionetkarze wraz z rodzinami, choć Mroczne Zaułki przyciągają różnorako nastawione indywidua.

  Mroczne Zaułki, Klinika
  36 Tematy
  858 Posty
  Tawerna "Księżyc...
  Today at 02:51
  Terry Zobacz ostatni post
 • Upiorne Miasteczko


  Kolosalnych rozmiarów, stojące na uboczu wesołe miasteczko, ze względu na obecny wygląd przemianowane na „upiorne”. Wejścia pilnują ogromne futrzane zwierzęta, obecnie pozbawione to oka, to jakiejś kończyny. Bezpieczeństwa karuzeli nikt już nie sprawdza, choć ze względu na działające w tym miejscu siły magiczne jeżdżą one same. Dzieci boją się przychodzić w to miejsce i widuje się tu raczej szaleńców i samobójców. Nie wiadomo dokładnie co spowodowało, iż zabawki i atrakcje pewnego feralnego dnia zwróciły się przeciwko odwiedzającym. Cokolwiek je jednak nawiedziło... podobno wróciło skąd przyszło. Inaczej jest z rzuconym niedaleko, tętniącym życiem Cyrkowiskiem, które przyciąga rzesze lustrzaków... i nie tylko.

  Cyrkowisko
  13 Tematy
  48 Posty
  Dom Strachu
  Sro 02 Paź 2019, 20:12
  Itward Zobacz ostatni post
 • Dyniowe Miasteczko


  Wciąż zmienia swoje położenie, toteż trafienie do niego dwa razy jest dość trudne, chyba że zna się schemat, jak przystało na miasteczko handlowe. Obecnie odbywają się tu wszelkiego rodzaje szemrane interesy, czarnoksięskie spotkania oraz handel magią, niekoniecznie białą. W tym miejscu, pośród istot poprzebieranych w dziwaczne kostiumy, znajdziesz wszystko: od alchemicznych przyborów, przez nauczycieli zaklęć, po niewol- pomocników. Budynki i ulice przybierają dziwne kształty, zdeformowane jakby zostały wyjęte z koszmarnego snu. Niebo nad Miasteczkiem jest zawsze czarne niczym smoła, a rozświetlają je jedynie setki dyniowych latarni. Mawia się, że wszystkiemu winne są przyniesione ze Świata Ludzi halloweenowe warzywa.

  4 Tematy
  8 Posty
  Dziupla Mayarda...
  Czw 16 Maj 2019, 21:23
  Wcale nie Charlie Zobacz ostatni post
 • Namalowana Pustynia


  Ogromny, niezbadany do końca przestwór po zachodniej części Krainy. Graniczy z Kryształowymi Pustkowiami i na pierwszy rzut oka wydaje się być równie niezagospodarowany co one. Mylne to wrażenie, bo nieliczni mieszkańcy obu od razu wymienią tutejsze atrakcje (sporadyczne) i zalety (wątpliwe). Należy jednak przyznać, że Pustynia ma swój urok. Ziemia jest tu kolorowa i wzorzysta, a niewysoko nad ziemią lewitują monstrualnych rozmiarów obrazy. Osady oraz otoczenie dostosowują się do towarzyszącego im obrazu. Można rozpoznać w nich znane dzieła ze Świata Ludzi, choć równie często przewijają się także płótna lustrzanych artystów, jak choćby legendarnej Alicyi. Powiadają, jakoby Pustynia ta była dziełem jej lub innego z pierwszych Baśniopisarzy.

  3 Tematy
  3 Posty
  Las Czterech Pór...
  Czw 21 Mar 2019, 08:34
  Lani Zobacz ostatni post
 • Kryształowe Pustkowia


  Piękne, choć wyjątkowo nieprzyjazne miejsce leżące po zachodniej stronie Krainy Luster. Na tym rozległym pustkowiu nie ma nic prócz skały pomieszanej z kryształami w różnorakich zimnych barwach. Gdzieniegdzie tworzą ciasne skupiska, groty, urwiska, częściej jednak wyrastają jako pojedyncze, wyniesione monumenty, tworzące swoisty las. Kryształowe Pustkowia nie nadają się do wspinaczki, brak tam utartych traktów, zaś niefortunny upadek może poskutkować natychmiastową zmianą rasy na Stracha. Daleko, hen na horyzoncie majaczą wspaniałe, majestatyczne Lodowe Góry. A jednak wszędzie znajdą się istoty, które dostosują się do życia w takim miejscu – w jaki sposób? Kto wie? Może zjadając nieostrożnych turystów i przesypiając resztę czasu. Niektórzy śmiałkowie zaklinają się, że słyszeli dziwne nawoływania.

  Lodowe Góry
  5 Tematy
  209 Posty
  Zamek Himmelhof...
  Today at 01:55
  Iris Zobacz ostatni post

 • Nowe postyNowe posty
 • Brak nowych postówBrak nowych postów
 • Forum ZablokowaneForum Zablokowane