Obecny czas to Wto 20 Sie 2019, 07:01

 • Tematy
  Posty
  Ostatni Post
 • Szkarłatna Brama


  Jest to swego rodzaju olbrzymia świątynia, będąca głównym łącznikiem pomiędzy Światem Ludzi i Krainą Luster. Wewnątrz znajdują się dwa portale-lustra zwane Karminowymi Wrotami, przez które można się dostać do wybranego świata; by zwiedzić samą Szkarłatną Otchłań wystarczy po prostu wyjść z budowli. Jeśli to wasze pierwsze kroki w tym miejscu, uderzający może się wydać bezkres szkarłatnego nieba. Wokół samej Świątyni wiją się wyłożone kamieniami ścieżki i stoją abstrakcyjne, choć drobiazgowo wykonane pomniki, choć dalej już tylko kamienista gleba i krawędź. Z jednej strony wybudowano niedawno drewniany port przeznaczony dla latających statków pasażerskich. Jak wszystko w Otchłani, tak i Brama mieści się na kawałku latającej skały.
  OBECNIE OKOLICA JEST ZNISZCZONA OSTRZAŁEM ARMATNIM, A LOKACJA POZOSTAJE POD ATAKIEM.

  2 Tematy
  74 Posty
  Karminowe Wrota...
  Pią 02 Sie 2019, 23:39
  Tyk Zobacz ostatni post
 • Różana Wieża


  Tajemna siedziba Stowarzyszenia Czarnej Róży. Jest to olbrzymi gotycki zamek unoszący się na lewitującej skale. Zewsząd porastają go ciernie i różane krzewy o czerwonych i czarnych kwiatach. Nikt poza członkami Stowarzyszenia nie ma tu prawa wstępu, chyba że został wcześniej upoważniony przez samą Czarną Różę, głowę Stowarzyszenia. Niedawno na brzegu skały wybudowano reprezentatywny, Różany Port, mogący pomieścić kilka Latających Statków, będących w Szkarłatnej Otchłani coraz częstszym środkiem transportu.

  1 Tematy
  27 Posty
  Gabinet Lorda Pr...
  Nie 09 Cze 2019, 20:57
  Tyk Zobacz ostatni post
 • Lewitujące Osiedle


  Nikt by nie pomyślał, że bezładny na pierwszy rzut oka zbitek sał i wysepek może okazać się czymś więcej niż tylko wypadkową nieznanych prądów Szkarłatnej Otchłani. Gdyby jednak zbliżyć się do wysp(y), oczom ukażą się domy, pałacyki i kamienice; każda na oddzielnej, małej wysepce; każda na swój sposób unikalna, bo rozpaczliwie próbująca się odróżnić od sąsiada. Nie wiadomo kto jest za to odpowiedzialny, ale każda z tych wysepek przykuta jest do innej łańcuchem z błyszczącego, nieznanego metalu, tworząc mimowolny konglomerat; niektóre wysunęły się tak daleko, że wyglądają jak Reyuiny wyprowadzane na smyczy na spacer. Pomiędzy zwykłymi wyspami wystarczy zrobić krok, jednak do tych oddalonych należy dolecieć lub przeskoczyć po lewitujących dookoła skrawkach skały — nie puszczajcie waszych dzieci samych, jeśli chcecie je jeszcze kiedykolwiek zobaczyć!

  1 Tematy
  1 Posty
  Astrolabium
  Pią 18 Sty 2019, 11:59
  Geograf Zobacz ostatni post
 • Las Drzwi


  Miejsce rzadko uczęszczane pomimo wyraźnego, choć nieco niepokojącego uroku. Na podłużnej skale wyrósł podwójny, jakby nieskończony rząd różnorakich, stojących wolno drzwi i choć nie tworzą wspólnie zwartej ściany, przybysz ma wrażenie, że sięgają wysoko, niemal zamykając się ponad nim. Przejście przez środek nie wiadomo kto wyłożył żyłkowanym marmurem — być może niegdyś Las Drzwi miał inną funkcję niż tylko (wątpliwie) turystyczną. Obecnie większość drzwi nie jest zakluczona i prowadzi w przeróżne miejsca, zarówno Krainy Luster, jak i Otchłani. Mawia się, iż niektóre nie prowadzą nigdzie dalej, bo w środku same zawierają małe światy. Jeśli komuś dopisze szczęście, może dostrzec przechadzającego się tam Strażnika Bramy o dziurkach od klucza w miejscu oczu. Na samym końcu osiadły potężne wrota z połyskującego obsydianu. Nigdy nie zmieniają miejsca i nigdy nie zostały otwarte. Może to i dobrze?

  1 Tematy
  1 Posty
  Sanktuarium Wied...
  Pią 18 Sty 2019, 12:48
  Geograf Zobacz ostatni post
 • Jednostka badawcza „MOLOCH”


  Skała lewitująca po obrzeżach Otchłani, na której postanowiono wybudować bazę wypadową dla naukowców MORII. O ile budynek nie wygląda onieśmielająco na zewnątrz, nikt nie wie jak bardzo Ludzie wgryźli się w głąb skały. Warto jednak trzymać się od tej budowli i jej mieszkańców jak najdalej. Dla własnego dobra.

  2 Tematy
  3 Posty
  Sala odpraw
  Sob 29 Cze 2019, 23:45
  Bane Zobacz ostatni post
 • Ogród Strachu


  Ogromny, jest to jedna z większych wysp, i przepiękny choć zdziczały ogród botaniczny. Jest jednak przeklęty, nawiedzony lub mieszka tam jakieś paskudztwo. Stamtąd się albo nie wraca albo wraca w strzępach. Czasem w całości, ale jako zaślinione, mamroczące coś. Niektórzy twierdzą, że znają bezpieczne ścieżki przez ogród, ale kto by im wierzył? To pewnie zwykłe barowe przechwałki.Kiedyś był perłą Otchłani, a teraz wywołuje tylko grozę. Co spowodowało tę zmianę i czy można by ją cofnąć?

  3 Tematy
  7 Posty
  Czerwonolistny c...
  Wto 06 Sie 2019, 23:15
  Kris Zobacz ostatni post
 • Rubinowy Port


  Ta monumentalna skała została wybrana jako główna siedziba Kompanii SO ze względu na naturalne ufortyfikowanie i łatwość w obronie. Niemal rozdzierające ją, pionowe pęknięcie w kształcie litery V kryje w sobie dziesiątki doków gotowych na przyjęcie latających Okrętów. W głąb kamienia wiedzie mnogość tuneli: po węższej stronie skały ku kwaterom i mieszkaniom kapitanów czy zarządu oraz pomieszczeniom do użytku członków Kompanii, zaś po drugiej stronie mieszczą się w nielimitowanej ilości knajpy i szynki, kilka świetnych oberży, gdzie można też przenocować oraz warsztaty, branżowe sklepiki czy kramy i przede wszystkim dwie rywalizujące stocznie, każda parająca się magicznymi urządzeniami i drobiazgami montowanymi w Statkach. OBECNIE WSTĘP DO TEMATU POD KONTROLĄ MG.

  1 Tematy
  1 Posty
  Główna Estakada...
  Pią 12 Kwi 2019, 16:28
  Soph Zobacz ostatni post
 • Dzikie Wyspy


  Kawałki skały nienadające się do zamieszkania, spalone domy, wrakowiska i ogólnie rozumiane ruiny, ale także nieodkryte lub przynajmniej niezagospodarowane wyspy. Im bliżej bramy tym prądy Otchłani są stabilniejsze, a im dalej – jak tu – tym bardziej gwałtowne i mniej przewidywalne. Nawigacja jest tu niezwykle trudna ze względu na szybko zmieniającą się geografię oraz niebezpieczna, bo nigdy nie wiadomo co tu przywiało.

  Znikająca Szachownica, Okręt Widmo w Butelce, Terytoria Piratów
  0 Tematy
  0 Posty


 • Nowe postyNowe posty
 • Brak nowych postówBrak nowych postów
 • Forum ZablokowaneForum Zablokowane