Kamień Nieszczęścia

Go down

Pisanie autorstwa Geograf on Pią Sty 18, 2019 12:50 pm

Lokacja ta jest ułożona nad samym skrajem skały Ogrodu Strachów. Z klifu rozciąga się przepiękny widok na niebo Otchłani, które zmienia się przez cały dzień. Od jasnych amarantowych świtów, które zaraz przechodzą w łagodny karmazyn, przez ciepłe makowe popołudnia zmieniające się powoli w wieczorną rdzawą czerwień, a kończąc na głębokich burgundowych nocach. Każdy odcień czerwieni jaki tylko sobie wymarzysz. Nie na darmo Szkarłatna Otchłań jest nazywana "szkarłatną", prawda?

Ziemia jest tu sucha i spękana, gdzieniegdzie usłana kamieniami a i trzeba patrzeć pod nogi, bo z ogrodu przedostały się tu różne kolczaste pędy, dlatego nie warto podchodzić na sam skraj skały, bo może to grozić potknięciem się, obsunięciem się ziemi czy innym niemiłym w skutkach wypadkiem.
Jeden z kamieni jest nieco inny niż pozostałe. Jest większy, gładszy, ciemniejszy, wygląda jak część o wiele większej skały, której reszta ukryta jest pod ziemią. Jest zaskakująco wygodny. Siedząc przodem do skarpy można oglądać szkarłatne niebo mając wtedy za plecami skraj Ogrodu Strachu, jego finezyjny metalowy płot i zieleń tamtejszej flory.

Jeśli jesteś przesądny na pewno nie zjawisz się w tej okolicy z własnej woli. Ten szczególny kamień nazywany jest Kamieniem Nieszczęścia. Na jego temat krąży wiele różnych, często krwawych historii. Jedni mówią, że na tym kawałku skały odbywały się egzekucje ścinania głów, inni, że przesiadywał tu seryjny morderca, który lubił patrzeć jak jego ofiary wybierały mniej bolesną śmierć skacząc z klifu, a jeszcze inni, że na kamień została rzucona klątwa nieszczęścia przez Ponurego Komedianta Baśniopisarza, którzy zaraz po tym popełnił samobójstwo. Cóż, jeśli on nie mógł być szczęśliwy to czemu ktokolwiek inny miałby być?
Geograf
Geograf

Wiek : Wieczny
Wzrost / Waga : Czy to ważne
Aktualny ubiór : Ubranie geografa
Pod ręką : mapa i luneta
Stan zdrowia : Zdrowy staruszek

Liczba postów : 53
Dołączył : 13/01/2019

Powrót do góry Go down

Pisanie autorstwa Astra on Wto Lip 30, 2019 11:49 pm

Koszmarna Inwazja
Ilość potrzebna do pokonania: trzy lub więcej


Ogród Strachu był pięknym miejscem. Był.
W sumie nadal ma swe piękno - choć zdziczałe. Jednak to nieprzyjemne miejsce. Nazwa się znikąd nie wzięła.


Patrząc na to nikt nie zobaczył skąd i jak pojawiła się tu ta migotliwa chmura. Wypełzła z Ogrodu, który jest obok? Wysączyła z kamienia, o którym krążą legendy? Może przydryfowała na prądach Otchłani? Nikt nie wie.
Nie jest to istotne. To nie pierwszy i nie ostatni raz kiedy pojawiło się w tej krainie coś o nieokreślonym pochodzeniu i właściwościach.


Migotliwa chmura stanowiła naprawdę ładny widok. Jakby ktoś zawiesił wiecznie zmieniające się lustro.
Był to ładny widok. Ogród też był ładny. Ogród był zabójczy.
Dlaczego ta chmura miałaby być inna?


Gdy nikogo nie ma w pobliży wygląda jak gęsta, błyszcząca mgła. Trochę jakby lewitująca rtęć o delikatniejszej strukturze lecz gdy w polu jego oddziaływania pojawia się zwierzę bądź człowiek to wydziela część siebie by stworzyć jego przeciwieństwo. Mały, łagodny, biały kot da dużego, agresywnego czarnego psa. To jest ogólna zasada, ale nie zawsze jest słuszna w 100%. Czasem może stworzyć z pozoru wierną kopię gdzie różnice choć równie znaczące są o wiele subtelniejsze.
Astra
Astra

Godność : Alissa Astra
Wiek : 25 wiosen
Rasa : Kapelusznik
Lubi : Książki, lody, likiery, królika
Nie lubi : Protekcjonalnych dupków
Wzrost / Waga : 151,5 cm, 154 cm w butach i jakieś 160 w kapeluszu. Waży ca 7,5 kamienia
Aktualny ubiór : Wysokie szare buty na płaskim obcasie.
Znaki szczególne : heterochromia
Pod ręką : Kapelusz, a w kapeluszu wszystko co może się przydać
Broń : Rapier w parasolu, sztylet sprężynowy przy pasie i sztylet w bucie
Stan zdrowia : Zdrowa

Specjalne : Mistrz Gry (okres próbny)
Liczba postów : 46
Dołączył : 13/01/2019

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach