Mechahipodrom

Go down

Pisanie autorstwa Geograf on Sro 30 Sty 2019, 23:38

Mechahipodrom to jedna z świeższych atrakcji, jakie pojawiły się w Upiornym Miasteczku. Niespełna rok wstecz bracia Azerik i Cinter Funelie dwaj niezwykle przedsiębiorczy jak i utalentowani Kapelusznicy zadecydowali o otworzeniu wspólnego biznesu. Rodzeństwo wykupiło spory kawałek ziemi na zachodnim skraju Upiornego Miasteczka i w tymże właśnie miejscu stanął tor wyścigowy. Ale jakaż by to była zabawa przemierzać ów tor bez odpowiedniego wierzchowca? Początkowo w zamyśle Kapeluszników było wytresowanie kilku bestii, które mogłyby sprostać zadaniu, jak się szybko okazało istoty żywe nie były chętne do współpracy a po wypadku, w którym Azerik niemal nie pożegnał się z ręką w paszczy jednej z bestii pomysł ten został zupełnie porzucony. Miast bestii bracia stworzyli mechaniczno- magiczne stworzenia, których wygląd wzorowany był na equesch. Skonstruowanych zostało sztuk pięć, każdy wykonany z innego metalu: miedzi, złota, srebra, stali oraz platyny. W jaki sposób metalowe twory ożyły i zaczęły zachowywać się niczym żywe wierzchowce? Rodzeństwo nie zdradziło tego sekretu, mówi się jednak, że mają z tym coś wspólnego magiczne kryształy.
Jeśli chodzi o samą konstrukcję niewątpliwie inspiracja została zaczerpnięta z torów, jakie spotkać można w ludzkim świecie jednak… wprowadzone zostały pewne modyfikacje. Ziemię pokrywa tu dość gruba warstwa drobnego piasku, który skrzy się jakby ktoś wymieszał go z potłuczonym szkłem. Cały tor wyścigu usiany jest różnorodnymi pułapkami, które to na skutek magicznego mechanizmu po każdej gonitwie zmieniają swoje położenie dzięki temu nie da się wyuczyć trasy, tak by móc płynnie przetrwać wyścig. Wśród wspomnianych pułapek spotkać można : kryształowe mury wyrastające nagle spod ziemi ( osiągające zwykle od pół do nawet półtora metra wysokości) ,bramy z wahadłem którego cios zwykle pozbawia jeźdźca przytomności , tunel niespodzianek w którym zdarzyć może się praktycznie wszystko, jest również strefa mokradeł (w której należy odnaleźć bezpieczną ścieżkę i to w galopie !). A to zaledwie kilka wśród najpopularniejszych przeszkód, z jakimi to zmagać muszą się uczestnicy gonitwy.
Atrakcja ta klientów zadowolić może w dwojaki sposób, po pierwsze, jeśli wpłaci się dziesięć złotych monet oraz podpiszę stosowne oświadczenie ( o świadomości podejmowanego ryzyka) można wówczas dosiąść jednego z wierzchowców i zmierzyć się z torem pułapek jak i pozostałymi uczestnikami. Zwycięscy gonitwy nigdy nie odchodzą z pustymi rękami jednak żaden z uczestników nie wie, co stanowi główną nagrodę, mimo to nie brak chętnych gotowych zasmakować ryzyka. Drugim sposób to wykupienie biletu wartego pięć złotych monet, który upoważnia do wstępu na trybuny. Co więcej widownia może również uczestniczyć w obstawianiu zakładów. Gonitwy odbywają się równo, co dwie godziny i to niemal przez całą dobę.
Geograf
Geograf

Wiek : Wieczny
Wzrost / Waga : Czy to ważne
Aktualny ubiór : Ubranie geografa
Pod ręką : mapa i luneta
Stan zdrowia : Zdrowy staruszek

Liczba postów : 53
Dołączył : 13/01/2019

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach