Sklep Alchemiczny pani Margaret

Go down

Pisanie autorstwa Geograf on Nie 03 Lut 2019, 12:07

Sklep Alchemiczny pani Margaret PXkUzJ4

    Dyniowe Miasteczko potrafi przygnębić ciemnymi, mrocznymi kolorami. Dla osoby, która trafiłaby tu przypadkiem byłoby to jak miejsce rodem z koszmaru Halloween. Jednak w tym ciemnym miejscu przycupnął sklep, który rozjaśnia zarówno drogę przy której stoi, jak i niebo w tejże okolicy. Jest to sklep alchemiczny pani Margaret. Starannie wykonany budynek z drzewa, z kominem zrobionym z czerwonego kamienia, z którego zawsze bucha tajemniczy dym. Raz zielony, innymi dniami fioletowy… nikt nie wie czy na pewno jest bezpieczny, dlatego dzieci raczej unikają tego miejsca, często opowiadając przy okazji, że mieszka tu wiedźma. Budynek który wygląda, jakby miał duszę, posiada nowoczesne okna, lecz wyposażone w zielone, tradycyjne okiennice. Nad solidnymi, dębowymi drzwiami wisi starannie namalowana na kawałku drewna wielka fiolka z zielonym eliksirem. Bezpośrednio nad drzwiami wisi natomiast tabliczka z wypaloną frazą „Jesteś pewien, że alchemia jest właśnie tym, czego chcesz?”

    Wnętrze sklepu jest dość ciemne, pomimo obecności okien. Na wprost: szeroka lada, za którą znajduje się regał zrobiony ze starego, ciemnego drewna, a tam wszelkiego rodzaju mikstury alchemiczne, choć nie tylko. Miejsce pełni również rolę apteki, można więc dostrzec różnego rodzaju lekarstwa. Na lewo od regału są wiecznie uchylone drzwi, za którymi znajduje się magazyn. Na prawo od wejścia: schody na pierwsze piętro. Prowadzą one na taras, który w kształcie litery „L” rozchodzi się nad sklepem. Z tego miejsca widać też trzecie drzwi, jednak nie wiadomo, co się za nimi znajduje.
    Pod schodami prześwitują worki z różnego rodzaju składnikami, jakieś gałązki, lina… wszystko luzem. Na lewo jest to słynne palenisko, które przeważnie trzaska barwionym płomieniem. Nad nim wisi niewielki kociołek, w którym zawsze coś bulgoce. Dalej, po lewej – szafka, a w niej różnego rodzaju składniki, w fiolkach, słoikach, opakowaniach. W prawym rogu pomieszczenia, za ladą, zazwyczaj siedzi Pani Margaret.

    Pani Margaret to bez dwóch zdań Upiorna Arystokratka. Jej białe, cienkie i spiczaste, skierowane pionowo w górę rogi są tego niezbitym dowodem. Na prawym nosi zawsze złoty dzwonek z czerwonym ornamentem. Włosy ma proste, bardzo długie; sięgają jej nieco poniżej pasa. Jej oczy są piwne i tajemnicze, i często nosi na nich binokle. Wbrew przesądom i pomówieniom, nosi białe, schludne ubrania: zawiązywaną pod kołnierzykiem i na dłoniach białą pelerynę, zaś pod nią znajduje się typowy strój halloweenowy, lecz dla złamania stereotypu, on również jest biały.
W celu kupna eliksiru/składników/narzędzi należy skontaktować się z dowolnym MG.
Geograf
Geograf

Wiek : Wieczny
Wzrost / Waga : Czy to ważne
Aktualny ubiór : Ubranie geografa
Pod ręką : mapa i luneta
Stan zdrowia : Zdrowy staruszek

Liczba postów : 54
Dołączył : 13/01/2019

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach