Wieści z trzech Światów

Go down

Pisanie autorstwa Soph on Wto 23 Paź 2018, 22:24


Informacje


1. W niniejszym temacie wraz z pojawianiem się Ligi Wyzwań Fabularnych umieszczane będą też różnorakie wydarzenia dziejące się w każdym z trzech forumowych światów. Wszystko co zostanie tu zawarte fabularnie rozegra się w ciągu tych 3 miesięcy. Gracze mogą je wykorzystać w dowolny sposób: zarówno poprowadzić powiązaną z nimi fabułę, jak i tylko wspomnieć podczas rozmowy. Nawet jednak jeżeli żaden z graczy nie wykorzysta danego zdarzenia, to będzie ono kanoniczne.

2. Opisy wydarzeń nie będą zbyt szczegółowe i choć samo zdarzenie jest faktem, to już jego interpretacja zależy w pełni od graczy. Na przykład w przypadku Galerty gracze mogą wspólnie z MG poprowadzić event, w którym odkryją, że widziany statek był zupełnie innym, czy też pójść zgodnie z sugestią i walczyć z łowcami niewolników. Podobnie w wypadku Kryształowej floty może się okazać, że ogłoszenie miało tylko zwiększyć sprzedaż i podane miejsca są zmyślone, bądź nie i postać współpracująca z Kompanią będzie mogła przeprowadzić śledztwo w sprawie przecieków tych informacji. Ze względu na to, żeby nie doszło do niespójności, można zgłaszać wykorzystanie wieści oraz opisać swój pomysł w tym temacie.

3. Liczba wieści na dany kwartał nie jest stała i nie zawsze proporcje pomiędzy Światami w liczbie wydarzeń zostaną zachowane; wszystko zależy od okoliczności. Gracze, którzy wpadną na ciekawy pomysł tego, co mogło się w uniwersum wydarzyć mogą zawsze skontaktować się z Tykiem i przedstawić swój pomysł.
Pamiętajcie jednak, że założenie jest takie, że nie opisujemy tu fabuł postaci, a wydarzenia z tła, które będą mogły być wykorzystane w przyszłych fabułach. Jeżeli ktoś chce po prostu pochwalić się ciekawym wątkiem, w którym uczestniczył, musi zgłosić się do sąsiedniego tematu.
Soph
Soph
Anarchs

Godność : Sophie „Opal” Bugs vel hrabina de Chardonnay
Wiek : gdy ukrywa arogancję, wygląda na nastolatkę
Lubi : suszone owoce i nowe moce
Nie lubi : niekompetencji i nieprzewidywalnych sytuacji | czekolady i deszczu
Wzrost / Waga : 180cm / 65kg
Aktualny ubiór : długa, burgundowa kiecka
Znaki szczególne : palce o czterech stawach międzypaliczkowych, wytatuowane imię na wewnęrznej części prawego nadgarstka, kilka perłowych blizn po ramionach i na talii
Pod ręką : druga ręka! i pewnie jakiś sztylet.
Zawód : oficjalnie sekretarz arcyksięcia
Bestie : Likyus z rdzawą gwiazdą na pysku (Orem), jadowicie zielony Avi (Verde), Alam (Riehl) o grzbiecie pełnym czarnych magnolii
Stan zdrowia : gojący się ślad po ranie postrzałowej lewego ramienia

Specjalne : Administrator Główny - Regent, Mistrz Gry
Liczba postów : 150
Dołączył : 24/08/2018

Powrót do góry Go down

Pisanie autorstwa Soph on Sro 27 Lut 2019, 18:50

Wieści z Trzech Światów:
Styczeń-MarzecTrupie puzzle
Kraina Luster, Dyniowe Miasteczko
Jak donosi detektyw Westr z SPML, dwie nogi znalezione nieopodal Starego rynku, a także ręka z fontanny Wida oraz głowa powieszona na wędce na drzewie przy Dyniowej Bramie należą do tej samej osoby, której tożsamości nie udało się jeszcze ustalić. (Tak samo jak odnaleźć reszty ciała.)

Co to tam pływa?
Kraina Luster, okolice Morza Łez
Grupka młodych mieszkańców Krainy Luster zobaczyła na Morzu Łez złowieszczo wyglądający statek z czarnymi żaglami, pływający bez żadnej bandery. Gdy chcieli bliżej się przyjrzeć zostali zatrzymani przez żołnierzy w barwach kilku najznamienitszych rodów Upiornych Arystokratów. Brudne interesy czy spiski rządzących?

Zakazano ciastek!
Miasto Lalek, plakaty na ulicach
Dachowce, które nie zdobędą zezwolenia na sprzedaż słodyczy na terenie miasta zostaną ukarani grzywną, więzieniem lub pozbawieniem dłoni, gdyby takiej sprzedaży próbowali. Konieczne uprawnienia można zdobyć w Ratuszu lub od kogokolwiek kto zezwolenie posiada i ma na terenie Miasta Lalek nieruchomość, na której sprzedaje słodycze.

Nadchodzi mrok
Kraina Luster, Tęczowa Arena i Morze Łez
Z rodziny Alphardów, które przelatywały nad terenami Tęczowej Areny przetrwał tylko jeden, ostatkiem sił docierając do położonego na uboczu Szachmiasta. Jak - podług relacji mieszkańców - zdołał wydusić, pozostałe Bestie przy pomocy nieznanej siły wciągnięte zostały pod smoliścieczarną kopułę, okalającą całość terenów. Sam ptak, okrutnie pokrwawiony i pozbawiony części opierzenia, w stanie szoku pozostaje pod opieką miejskiego szpitalika. Natychmiast wypuszczono listy, wyolbrzymiające całość zdarzeń, każda plotka ma jednak w sobie ziarno prawdy - czy w takim razie faktycznie powróciły Czarnodnie? Niedługo później pojawiły się doniesienia o kolejnej zaobserwowanej kopule, tym razem w okolicach Morza Łez...


Pirat w klatce
Szkarłatna Otchłań, bary i oberże
Jeden z piratów przemierzających Szkarłatną Otchłań ogłosił publicznie, że schwytał Czarnozębego, oraz że przekaże go w ręce Kompanii dokładnie 15 lutego w opuszczonym domostwie na skraju Odwróconego Osiedla.

Porywacze!
Szkarłatna Otchłań
Coraz częściej mówi się o znikających ludziach (a w zasadzie istotach). Początkowo problem ten starano się tłumaczyć toczącymi się coraz śmielej walkami z Piratami, jednak do zniknięć dochodzi także w miejscach, w których próżno ich szukać. Kto tedy zbada sprawę i dowie się czegoś o zaginionych może liczyć na wysoką nagrodę, a to za sprawą jednego z rodów, którego dziedzic wyszedł do ogrodu podczas wspólnego obiadu i nigdy już nie powrócił.

Pomoc potrzebującym
Szkarłatna Otchłań
W Szkarłatnej Otchłani powstało wiele organizacji, które zajmują się pomaganiem rejonom odciętym od zaopatrzenia w wyniku działań wojennych przeciwko Piratom. Nieoficjalnie mówi się, że za wszystkimi, bądź większością z nich, stoi Anarchs. Czy aby na pewno?


Wystawa sztuki nowoczesnej
Świat Ludzi, MDK parter
“Miejski Dom Kultury w Glassville ma zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców na wystawę malarską trzech lokalnych artystów: Marcusa Rothko, Ginevry Hamilton oraz Doriana Leammiele. Autorskie prace będą możliwe do obejrzenia w połowie stycznia, a uroczyste otwarcie wystawy uświetnią sami malarze! Będzie to niepowtarzalna okazja, by ich osobiście poznać. Niektóre obrazy przeznaczone zostaną na sprzedaż. Więcej informacji w recepcji MDK, serdecznie zapraszamy!” – głoszą wielkoformatowe, eleganckie plakaty rozwieszone po całym mieście.

Warsztaty rzemiosła i pokrewne
Świat Ludzi, MDK piętro I
Równocześnie z wystawą malarską MDK organizuje też bezpłatne, wieczorne warsztaty rękodzieła. Wszystkich mieszkańców zachęca się do udziału, szczególnie, że prócz nauczycieli z miejscowej szkoły wyższej jako mentorzy zaproszeni zostali też artyści oraz wolontariusze. Materiały zostaną zapewnione przez organizatora w ramach samorządowego programu Aktywizacji Mieszkańców.
Zapisy w MDK w godzinach pracy recepcji. (Podczas wykonywania zadania możliwe jest zyskanie umiejętności. Mini-wydarzenie poprowadzi MG.)

Tajemniczy wirus
Świat Ludzi
Miejski Szpital alarmuje: “Z powodu częstych zmian pogodowych pojawił się w otoczeniu zmodyfikowany wirus paragrypy. Wszystkich mieszkańców uskarżających się na dolegliwości swoiste dla grypy uprasza się o niezwłoczne zgłoszenie na szpitalną Izbę Przyjęć. Zostaną wykonane podstawowe badania, zaś osoby zarażone wirusem zostaną przyjęte na kilkudniową obserwację. Prosimy nie bagatelizować objawów, powtarzamy, prosimy nie bagatelizować objawów.”Ostatnio zmieniony przez Soph dnia Wto 04 Cze 2019, 15:50, w całości zmieniany 1 raz
Soph
Soph
Anarchs

Godność : Sophie „Opal” Bugs vel hrabina de Chardonnay
Wiek : gdy ukrywa arogancję, wygląda na nastolatkę
Lubi : suszone owoce i nowe moce
Nie lubi : niekompetencji i nieprzewidywalnych sytuacji | czekolady i deszczu
Wzrost / Waga : 180cm / 65kg
Aktualny ubiór : długa, burgundowa kiecka
Znaki szczególne : palce o czterech stawach międzypaliczkowych, wytatuowane imię na wewnęrznej części prawego nadgarstka, kilka perłowych blizn po ramionach i na talii
Pod ręką : druga ręka! i pewnie jakiś sztylet.
Zawód : oficjalnie sekretarz arcyksięcia
Bestie : Likyus z rdzawą gwiazdą na pysku (Orem), jadowicie zielony Avi (Verde), Alam (Riehl) o grzbiecie pełnym czarnych magnolii
Stan zdrowia : gojący się ślad po ranie postrzałowej lewego ramienia

Specjalne : Administrator Główny - Regent, Mistrz Gry
Liczba postów : 150
Dołączył : 24/08/2018

Powrót do góry Go down

Pisanie autorstwa Soph on Wto 04 Cze 2019, 15:48


Wies'ci: Czerwiec-Sierpien'

Zaginiona kotka

Różany Pałac, Miasto Lalek, Latająca kolej
Wędrujący pośród ogrodów Różanego Pałacu, po ciasnych uliczkach Miasta Lalek, czy podróżujący Koleją Arcyksiążęcą dostrzec mogli ogłoszenia informujące o zaginięciu Dachowca Elyanne. Było ich wiele, jedna napisane wielkimi, starannie nakreślonymi literami, inne dość niedbale, choć z o wiele większą precyzją, a jeszcze inne zawierały nawet naszkicowany portret i pełne były poetyckich ozdobników. We wszystkich powtarzała się jednak ta sama treść: Zaginęła Elyanne, ostatnio widziana w Mieście Lalek na ulicy Trzech Wierzb. Dwudziestoletnia Dachowiec z długimi fioletowymi włosami, oczami tej samej barwy i czarnymi uszami i ogonem.
Za odnalezienie kotki obiecana jest nagroda, choć różni są zleceniodawcy. Można ich spotkać w Różanym Pałacu, bądź na wspomnianej wyżej ulicy Miasta Lalek u rodziny Dachowców, mieszkających w żółtym domu nieopodal Drzewofontanny.

Wędrująca Wiedźma
Malinowy Las
Słuchajcie! Wędrująca Wiedźma porwała dziecko kapitana Lustrzanej Armii! Czas położyć kres tyranii tej przeklętej, starej kapelusznicy i wyprawić się do serca Malinowego Lasu, aż za Dżemowe Bagna i położyć kres życiu tej piekielnej poczwary.
Kapitan Virneus obiecał nagrodę sowitą nagrodę temu kto jego dziecko, młodą Lunatyczkę Virnę przyprowadzi do niego spowrotem całą i zdrową. Na wynagrodzenie można liczyć nawet wtedy, gdy pozostanie jedynie pomszczenie nieszczęsnej. Pamiętajcie, że to za sprawą Wiedźmy znikają myśliwi polujący w lasach, to ona porywa nieuważne dzieci i to w końcu ona sprowadza na okoliczne wsie wszelkie nieszczęścia, które spotykają mieszkańców! (Tak mówią plotki.)

Księżycowy orszak
Odwrócone Osiedle
Co oznacza błękitny sztandar ze srebrnym sierpem księżyca? Niewielu mieszkańców Odwróconego Osiedla znało ten herb i nie widziało wcześniej Cieni-gwardzistów ubranych w szafirowe pancerze również zdobione księżycem. To mógł być jakiś pomniejszy Upiorny o dziwnym guście, lecz na samym czele pochodu stąpał wierzchowiec bardziej przypominający wielkiego kota: pokryty piórami i z wydłużonym pyskiem, a bez oczu, bez nosa, jakby miał na sobie hełm, choć ta czaszka wcale hełmem nie była. Zwierzę miało przedziwny ogon (bądź ogony). Można się było doliczyć trzech, ten pośrodku był najgrubszy, a wszystkie razem łączyły się na końcu w kościanym półksiężycu, który sunął leniwie po ziemi. A jednak nie zwierzę, a ten kto go dosiadał był jeszcze dziwniejszy. Wódz, Marionetka, z jednym okiem nader imitującym ludzkie, a z drugim (i większością ciała) po dirneańsku wykonanym z największą dbałością o anatomiczne detale. Twór ten, choć ożywiony, choć odziany w błyszczący puklerz i szlachetne kamienie, wykonany został tak, iż jasne było, że jest to dzieło, a nie istota.
Nieco później po mieście rozeszły się wieści, że nie była to Marionetka, lecz, na Pierwszych!, Marionetkarz. Nej Ad’Amsen przybył na czele delegacji z Wysp Księżycowych. Ponoć wciąż przebywa w mieście i tam można go spotkać.


Kręgi wokół Różanej Wieży
Mieszkańcy Lewitującego Osiedla, a także turyści podróżujący latającymi okrętami Kompanii w pobliżu skały z ponurym, gotyckim zamkiem zauważyli w ostatnich dniach niezwykły dla tej części Szkarłatnej Otchłani ruch. W małym porcie Różanej Wieży zacumowano kilka równie nic nieznaczących stateczków oraz jeden piękny i zdobiony, bez wątpienia należący do jakiegoś bogacza. Zauważono też znacznie więcej niż zwykle świateł oraz całonocne wycia wilków.
Jedynie członkowie Stowarzyszenia Szkarłatnej Róży - oraz ci, którym w zaufaniu powiedziano - zdawali sobie sprawę, iż potężny hebanowy Okręt należy do Arcyksięcia Rosarium, który po raz wtóry przybył do Wieży na wizytację. Informacje, z którymi przybył, postawiły całe SCR w stan gotowości i po raz pierwszy w historii spowodowały rozłam wśród jego Członków.

Atak na Karminowe Wrota
Przelatujący nieopodal, zupełnie przypadkowo prawdziwy sprzedawca przypraw, niezrzeszony i dumny z tego korsarz Kas’mir, niegdysiejszy złodziejaszek, dojrzał chwilę bombardowania Karminowych Wrót. Nie zgłosił tego jednak dowódcom Kompani Szkarłatnej Otchłani, bo i po cóż. Cóż mu ta cała Kompania pomogła. Zagarniała dla siebie najlepsze kursy i transporty, wykupywała najdoskonalsze mechanizmy, im zostawiając ochłapy. Zawinął więc po dłuższej chwili do któregoś portu w Lewitującym Osiedlu i tam opowiedział całą historię, oczywiście gęsto ją ubarwiając. Nim więc ktokolwiek, wysłuchawszy plotki, zechciałby ruszyć na pomoc Stowarzyszeniu (lub Piratom), zastanie już tylko pobojowisko… i być może zwycięzców. O ile ci przeżyją.

Deszcz Spadających Gw- Meteorytów
cała Szkarłatna Otchłań
Zbliża się święto Nocy Ognistej, jedynej nocy, gdy pogoda w Szkarłatnej Otchłani przestaje być tak stateczna i zblazowana. To czas, gdy srebrzyste smugi aż po sam świt błyskają po burgundowym niebie. Według najpiękniejszej legendy opowiadanej z pokolenia na pokolenie wśród Szklanych Ludzi, owe spadające gwiazdy prowadziły ich przodków gdy przybyli do Otchłani, szukając miejsca, by osiąść i założyć pierwsze szklane miasto. Mawia się również, w innej wersji, jakoby pierwsi Szklani spadli właśnie taką świetlista smugą, a ich ciała pod wpływem magii i wysokiej temperatury stały się szkłem. Z pewnością bardziej wiarygodna jest opowieść, iż sporadycznie spadające meteoryty, które nie zniszczą doszczętnie kawałka skały, o który uderzą, tworzą złoża cennego, magicznego Kryształu. Kompilacja warunków koniecznych do utworzenia złoża przekłada się na rzadkość i wartość owego minerału. Mawia się, iż w dzień po święcie Nocy Ognistej Kompania SO daje zniżki na sprzedawany Kryształ, jednak to zdecydowana bujda.


Wystawa sztuki nowoczesnej
Glassville, MDK parter
“Miejski Dom Kultury w Glassville ma zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców na wystawę malarską trzech lokalnych artystów: Marcusa Rothko, Ginevry Hamilton oraz Doriana Leammiele. Autorskie prace będą możliwe do obejrzenia przez najbliższe trzy miesiące, a uroczyste otwarcie wystawy uświetnią sami malarze! Będzie to niepowtarzalna okazja, by ich osobiście poznać. Niektóre obrazy przeznaczone zostaną na sprzedaż. Więcej informacji w recepcji MDK, serdecznie zapraszamy!” – głoszą wielkoformatowe, eleganckie plakaty rozwieszone po całym mieście.

Plotki gorące jak poranne bułeczki
Świat Ludzi, o zasięgu krajowym
Jak podaje miejska rubryka plotkarska, na jaw wyszły niepewne dotąd informacje dotyczące miejscowej i światowej sławy, aktora Luciana Foxsoula. Jak podaje anonimowe źródło, w wieczór rozpoczęcia Warsztatów rzemiosła artystycznego aktor miał otwarcie przyznać otaczającej go grupce przyjaciół jakoby nadal aktywnie udzielał się również w tak zwanych “filmach dla dorosłych”. Informacja obiegła już całe miasteczko i jest na ustach wszystkich, została także sprzedana przez miejską gazetę do krajowych brukowców i powoli wypiera Księżną Kate Wyprowadzającą Się z Dziećmi z Pałacu Buckingham Do Rodziców. Na razie wiadomo, iż notowania Foxsuola na stronach porno szybują w górę, a wściekłe matki, byłe fanki jego komedii familijnych, szykują pozew za demoralizację.

Śmiertelne ofiary wirusa grypy
Glassville, Szpital miejski
Niechęć do szczepień oraz ogólny spadek zaufania do personelu medycznego spowodował rozprzestrzenienie się wirusa grypy wśród mieszkańców. Obecnie wiadomo o dwóch zgonach w Szpitalu Miejskim. Ze względu na wahania pogody okres wylęgania wirusa grypy przedłużył się, tak więc miejscowa firma farmaceutyczna postanowiła działać prewencyjnie i udostępnić nieodpłatnie szczepionki przeciwgrypowe. Każdy mieszkaniec może za darmo zaszczepić się w szpitalnej Izbie Przyjęć.

Miejscowy Nothing Hill Carnival
Glassville, Ogrody Rozalii
Wszystkich, którzy nie mogą sobie pozwolić na wyjazd do Londynu, by tam hucznie świętować letnie dni, miasto jak co roku zaprasza w wakacyjne weekendy do parku miejskiego. Późnym popołudniem w piątek rozpoczynają się amatorskie koncerty, street jam session przy wstążce głównej alejki, dancingi na skwerach wśród kwiatów i papierowych lampionów. Przez trzy letnie miesiące, od piątku aż do poniedziałkowego świtu, w Glassville trwa nieustający festyn celebrujący muzykę i dobrą zabawę.


Soph
Soph
Anarchs

Godność : Sophie „Opal” Bugs vel hrabina de Chardonnay
Wiek : gdy ukrywa arogancję, wygląda na nastolatkę
Lubi : suszone owoce i nowe moce
Nie lubi : niekompetencji i nieprzewidywalnych sytuacji | czekolady i deszczu
Wzrost / Waga : 180cm / 65kg
Aktualny ubiór : długa, burgundowa kiecka
Znaki szczególne : palce o czterech stawach międzypaliczkowych, wytatuowane imię na wewnęrznej części prawego nadgarstka, kilka perłowych blizn po ramionach i na talii
Pod ręką : druga ręka! i pewnie jakiś sztylet.
Zawód : oficjalnie sekretarz arcyksięcia
Bestie : Likyus z rdzawą gwiazdą na pysku (Orem), jadowicie zielony Avi (Verde), Alam (Riehl) o grzbiecie pełnym czarnych magnolii
Stan zdrowia : gojący się ślad po ranie postrzałowej lewego ramienia

Specjalne : Administrator Główny - Regent, Mistrz Gry
Liczba postów : 150
Dołączył : 24/08/2018

Powrót do góry Go down

Pisanie autorstwa Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach