IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

Share
Organizacja MORIA Empty
 

 Organizacja MORIA

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Skryba
Godność : Skryba
Wiek : Nieważny jest wiek
Wzrost / Waga : Któż by o to pytał
Pod ręką : Pióro, inkaust i Wielka Księga
Skryba

PisanieTemat: Organizacja MORIA   Organizacja MORIA Empty12/3/2019, 15:13
Organizacja MORIA D9JEPcM


MORIA to w głównej mierze koncern badawczy (w skład którego wchodzą również przedsiębiorstwa farmaceutyczno-chemiczne i centra zbrojeniowe) w Świecie Ludzi ukrywający się pod szyldem potężnego koncernu farmaceutycznego. Pierwotnym celem Organizacji było zbadanie, opisanie i poznanie nowoodkrytego świata – Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani, pobranie próbek i w końcu chwytanie samych mieszkańców tamtych ziem, w celu zbadania czym właściwie są, czym się różnią. Do tego doszło również zbadanie ich mocy, bowiem Człowiek, sam w sobie nie potrafi posługiwać się Magią i jest to dla niego odwieczną zagadką.
Jednakże, w wyniku dojścia do władzy zwolenników militaryzacji przedsiębiorstwa, pierwotny cel uległ zmianie. Na podstawie raportów zwiadowców oraz analiz naukowych, zaczęto opracowywać broń mogącą neutralizować magiczne moce istot pochodzących z obcych krain. Celem Organizacji stało się podbicie Krainy Luster oraz jej eksploatacja, jako niemal nieograniczonego złoża surowców, środków do badań oraz źródła potencjalnych nowych typów uzbrojenia. Jednym słowem, zapragnęli zdobyć nowe tereny które przyniosą ogromne korzyści.
Zarządca MORII, który rozpętał to piekło, został zabity podczas Pierwszej Wojny Krainy Luster ze Światem Ludzi. Organizacja na jakiś czas wycofała się z agresywnych działań i postawiła na aspekt badawczy, ukrywając się pod przykrywką koncernu farmaceutycznego, na którego czele stała Teresa Palmer, córka milionera. Obecnie jednak MORIA przeszła w ręce nowego Zarządcy, który pragnie powrócić do starego modelu działania i tym samym udowodnić, że to Ludzie są dominującą rasą.
Organizacja MORIA, choć w trakcie wojny mającej miejsce 30 lat temu została wyparta z Krainy Luster, utworzyła przyczółki w jej przedsionku, Szkarłatnej Otchłani. Chociaż są niewielkie, służą za bazy wypadowe w razie działań Organizacji. Największą jest tak zwany MOLOCH – ogromny budynek wyglądający na zatopiony w jednej z unoszących się skał. Właśnie tam odbywają się badania, szkolenia ale i codzienne życie członków MORII rekrutowanych również pośród Lustrzan – mieszkańców obcych krain, bo i tacy wchodzą w skład Organizacji. Oprócz samej rekrutacji, coraz częściej słyszy się o porwaniach Marionetkarzy, którzy na zawsze znikają w trzewiach MOLOCHA.

Lokalizacja: Świat Ludzi, Szkarłatna Otchłań

Organizacja MORIA HZv0TVv

Rangi w Organizacji MORIA:
Rangi limitowane:
Dyrektor Organizacji (1)
Zastępca Dyrektora Organizacji (1)
Członek Rady Doradczej (4)

Rangi nielimitowane:
Inżynier, Naukowiec - Członek korpusu inżynieryjnego
Lekarz
Dziennikarz, Propagandowiec - Członek wydziału prasy i propagandy
Zwiadowca - Żołnierz sił zwiadu i rozpoznania
Żołnierz - Żołnierz Korpusu Lustrzanego
Pracownik Cywilny Organizacji

Organizacja MORIA HZv0TVv

Opisy rang:

Dyrektor Organizacji (1)
Osoba numer jeden w Organizacji, mająca pełną władzę i „klucz do każdych drzwi”. To do jego kompetencji należy podejmowanie wszystkich ostatecznych decyzji odnośnie Organizacji i jej członków.  

Zastępca dyrektora Organizacji (1)
Osoba numer dwa w Organizacji. Pod nieobecność „osoby numer jeden” przejmuje jej obowiązki. W hierarchii służbowej podlegają mu wszyscy poza Dyrektorem i (w niektórych aspektach) Członkami Rady.

Członek Rady Doradczej (4)
Powoływani przez Dyrektora Członkowie Rady to przedstawiciele różnych działów, co do których istnieje pewność, że ich doświadczenie, punkt widzenia i umiejętności wpłyną pozytywnie na rozwój Organizacji. Pełnią rolę organu doradczego, a w przypadku sytuacji kryzysowej, drogą głosowania wybierają osobę, która stanie na czele Organizacji.

Naukowiec
Osoba, która w ramach Organizacji przeprowadza badania nad światem będącym po Drugiej Stronie Lustra. Naukowcy, poza pracami typowo „poznawczymi”, wykonują również projekty mające na celu udoskonalenie uzbrojenia ofensywnego i defensywnego oraz przeciwdziałanie mocom Lustrzan.

Inżynier
Osoba, która w ramach Organizacji wykonuje różnorakie prace związane z wytwarzaniem, projektowaniem, wznoszeniem obiektów, obróbką metali, konstrukcją broni i amunicji w warunkach polowych, opracowywaniem mechanizmów pułapek itp. itd. Członkowie korpusu inżynieryjnego często towarzyszą wojskom Zwiadu i Rozpoznania.

Lekarz
Osoba, której rolą w ramach Organizacji jest dbanie o zdrowie jej członków. Lekarz często proszony jest przez naukowców o konsultację, jeśli sprawa dotyczy jego specjalizacji.

Dziennikarz, Propagandowiec
Wraz ze zmianą w strukturach władzy pojawił się nowy oddział, noszący miano „Wydziału prasy i propagandy”. Do jego zadań należy dbanie o dobry wizerunek Organizacji w Świecie Ludzi, jeśli ktokolwiek postanowi mu zagrozić, wychwytywanie jakichkolwiek wzmianek o agresywnej działalności MORII i szybkie ich ukrywanie, oraz aktywna praca propagandowa po Drugiej Stronie Lustra. Agitacja, sianie paniki i fermentu, rozsiewanie plotek i dezinformacja to tylko niektóre z jego zadań. Poza tym, to wydział propagandy odpowiedzialny jest za przekonanie do powrotu na łono Organizacji osoby, które w trakcie patrolu dotknęła Anielska Klątwa.

Zwiadowca
Jednostka Zwiadu i Rozpoznania to elita wojsk Organizacji MORIA. To szkoleni najnowszymi metodami specjaliści w sztuce przetrwania, walce wręcz, strzelaniu, działaniach dywersyjnych, wywiadowczych i inżynieryjnych, o znakomitym wyposażeniu i jeszcze lepszym morale. Do Zwiadu i Rozpoznania nie jest łatwo się dostać. Zazwyczaj do jednostki tej trafiają żołnierze, którzy wykazali się ponadprzeciętnymi umiejętnościami w Korpusie Lustrzanym, ale i od tej zasady bywają wyjątki.

Żołnierz
To podstawa sił MORII. Dobrze wyszkoleni i wyekwipowani żołnierze przygotowani do prowadzenia walki w warunkach Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani. W Korpusie Lustrzanym służą zarówno Ludzie jak i Lustrzanie, a zwłaszcza Cyrkowcy, których MORIA zaczęła znowu „tworzyć”.

Pracownik Cywilny Organizacji
Osoba pracująca dla Organizacji, nie posiadająca żadnej określonej rangi. Do grupy tej należą wszyscy ci, którzy związani są z MORIĄ ale nie od strony militarnej czy naukowej – są to Archiwiści, wszelacy Pomocnicy, Rzemieślnicy, Sprzątacze itd. Dzieli się ona jednak na Wtajemniczonych – tych, którzy znają prawdziwe motywy Organizacji i wiedzą o Krainie Luster, i Niewtajemniczonych – przekonanych, że pracują dla zwykłego laboratorium. Informację do której grupy należy postać, trzeba uwzględnić w Karcie Postaci.


W sprawach MORII należy kontaktować się z Streicherem lub Reinhardtem.

Organizacja MORIA HZv0TVv
Powrót do góry Go down
 
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Spectrofobia: Po drugiej stronie Krzywego Zwierciadła :: Organizacja :: Kompendium Wiedzy :: Wielka Encyklopedia Spectro :: Frakcje, stronnictwa i organizacje-
Skocz do: