Port Lapis lazuli

Go down

Pisanie autorstwa Soph on Sro 13 Mar 2019, 22:01


    Niewielki port osadzony na wschodnim wybrzeżu Morza Łez, swą nazwę zawdzięcza lokalnej atrakcji oraz lokacji niezbędnej w każdym szanującym się porcie. Nie… wcale nie chodzi o przybytek, nad którego wejściem kołyszą się czerwone latarnie. (Choć i na takowy można się natknąć, zapuszczając w głąb portowych uliczek.)
    Mowa tu o latarni morskiej, której światło przebijając się przez mrok i gęstą mgłę, zawsze napawa nadzieją serca żeglarzy. Czym niezwykłym charakteryzuje się latarnia w owym porcie? Otóż wysoka na kilka pięter, strzelista wieża została ozdobiona niezliczoną ilością szlachetnych minerałów, których intensywna niebieska barwa od razu przyciąga wzrok. Co ciekawe, również słupy światła rzucane przez lampy latarni mają niebieską barwę. Urokliwa ostoja portu została ufundowana przez pewnego Upiornego Arystokratę, który po dziś dzień zarządza interesami niemal połowy wybrzeża.
    W porcie mieści się niewielki rynek oraz targowisko, które choć nie prezentuje się nazbyt okazale, potrafi mile zaskoczyć różnorodnością i jakością tutejszych towarów. Podróżni, którzy szukają rozrywki, jadła, trunku czy noclegu, odnajdą wszystko w tutejszych karczmach. Dobrą sławą cieszy się szczególnie tawerna „Pod niebieskim księżycem”. Jeśli ktoś pokłada wiarę w opinii stałych bywalców, to właśnie „Pod niebieskim księżycem” nie chrzci się trunków, a posiłkom nie brak smaku, zaś obsługa osobiście dobrana przez gospodarza zasługuje na miano urodziwej.
Soph
Soph
Anarchs

Godność : Sophie „Opal” Bugs vel hrabina de Chardonnay
Wiek : gdy ukrywa arogancję, wygląda na nastolatkę
Lubi : suszone owoce i nowe moce
Nie lubi : niekompetencji i nieprzewidywalnych sytuacji | czekolady i deszczu
Wzrost / Waga : 180cm / 65kg
Aktualny ubiór : długa, burgundowa kiecka
Znaki szczególne : palce o czterech stawach międzypaliczkowych, wytatuowane imię na wewnęrznej części prawego nadgarstka, kilka perłowych blizn po ramionach i na talii
Pod ręką : druga ręka! i pewnie jakiś sztylet.
Zawód : oficjalnie sekretarz arcyksięcia
Bestie : Likyus z rdzawą gwiazdą na pysku (Orem), jadowicie zielony Avi (Verde), Alam (Riehl) o grzbiecie pełnym czarnych magnolii, Yūrei
Stan zdrowia : gojący się ślad po ranie postrzałowej lewego ramienia

Specjalne : Administrator Główny - Regent, Mistrz Gry
Liczba postów : 166
Dołączył : 24/08/2018

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach