Główna Estakada

Go down

Pisanie autorstwa Soph on Pią 12 Kwi 2019, 16:28

    Nazywana także potocznie „Główną” lub, jak kto woli, po prostu „Estakadą” – grunt, że każdy przebywający dłużej w Rubinowym Porcie wie, iż to na Głównej dzieją się ważne rzeczy, cumują vip-owskie Statki oraz że stąd ruszył w felerny, niezapomniany lot pierwszy pasażerski Okręt AKSO „Maleficent”. Od czasu pirackiego ataku akcje Kompanii spadają na łeb, na szyję, a przeloty pasażerskie nie są nawet w połowie tak rentowne, jak Arcyksiążęca Kolej w Krainie Luster.

    Sama Estakada to szeroki, wypuszczony daleko poza stały grunt pomost, od spodu podtrzymywany gęstą siecią pięknych, filigranowych przęseł. Wyłożony został drobniutkimi płytkami w głębokim, karminowym kolorze, które układają się w abstrakcyjne, roślinne wzory. To jedno z najładniejszych i najbardziej reprezentatywnych miejsc po tej stronie Portu. W podłoże wzdłuż krawędzi pomostu zostały regularnie wtopione okruchy skał z Lodowych Gór, które w ciemności jarzą się własnym światłem. Dzięki temu dokowanie statków może odbywać się także nocą, prowadzone bezpiecznie tym zadziwiającym, wielobarwnym obramowaniem.
    Oczywiście, w przypadku zapowiedzianych czy też niepowiedzianych nocnych przybyć, na Głównej pojawi się mnogość pracowników Rubinowego Portu, gotowych usłużyć szlachetnym podróżnym czy też  wspomóc kapitana Statku. Zacumować można z dowolnej strony pomostu, a wielkość okrętu nie czyni żadnej różnicy – właśnie dlatego Główna Estakada jest tak duża i daleko wysunięta.
    Pomost prowadzi bezpośrednio do wnętrza skały, ku oficjalnym kwaterom Kompanii, ale najpierw należy przekroczyć bramę ze spuszczaną w razie niebezpieczeństwa kratą oraz zmilitaryzowany obszar, gdzie dla bezpieczeństwa urzędników oraz odpoczywających kapitanów zawsze stróżują żołnierze zatrudnieni przez Kompanię.

Soph
Soph
Anarchs/Pajęczyna

Godność : Sophie „Opal” Bugs vel hrabina de Chardonnay
Wiek : gdy ukrywa arogancję, wygląda na nastolatkę
Lubi : suszone owoce i nowe moce
Nie lubi : niekompetencji i nieprzewidywalnych sytuacji | czekolady i deszczu
Wzrost / Waga : 180cm / 65kg
Znaki szczególne : palce o czterech stawach międzypaliczkowych, wytatuowane imię na wewnęrznej części prawego nadgarstka, kilka perłowych blizn po ramionach i na talii
Pod ręką : druga ręka! i pewnie jakiś sztylet.
Zawód : oficjalnie sekretarz arcyksięcia
Bestie : Likyus z rdzawą gwiazdą na pysku (Orem), jadowicie zielony Avi (Verde), Alam (Riehl) o grzbiecie pełnym czarnych magnolii, Yūrei
Specjalne : Administrator Główny - Regent, Mistrz Gry
Liczba postów : 181
Dołączył : 24/08/2018

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach