Obecny czas to Pon 14 Paź 2019, 09:45

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego postu na tym forum wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności.

Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

Skrypt tego forum wykorzystuje cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze. Te cookies nie zawierają żadnych informacji, które podałeś i służą jedynie ułatwieniu korzystania z forum. Adres email jest wykorzystywany jedynie dla potwierdzenia podanych informacji oraz hasła (i dla przesłania nowego hasła, gdybyś zapomniał stare).

Klikając odnośnik Rejestracja na dole zgadzasz się na te warunki.


Zalogowanie się na forum i aktywne korzystanie z niego oznacza akceptację regulaminu.

Administracja serwisu nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Użytkowników. Treść posta odzwierciedla postać, a nie jej autora, chyba, że to nie jest post fabularny. Jeśli z jakichś przyczyn stwierdzisz, że opublikowana przez kogoś treść ci nie odpowiada, łamie zasady korzystania z forum lub obowiązującego w Polsce prawa, możesz poinformować o tym Administratora lub Moderatora.

Regulamin forum:


 1. Na forum nie umieszczamy komentarzy lub odnośników (linków) do stron internetowych które:
  1. 1.1. zawierają wulgaryzmy lub treści pornograficzne,
  2. 1.2. propagują alkohol, narkotyki i inne środki odurzające,
  3. 1.3. obrażają osoby publiczne lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby
  4. 1.4. obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, mniejszości,
  5. 1.5. nawołują do agresji lub łamania prawa
  6. 1.6. przyczyniają się do łamania praw autorskich,
  7. 1.7. są bezpośrednimi atakami na innych użytkowników forum,
  8. 1.8. zawierają odnośniki (linki) do stron www naruszających prawo lub dobre obyczaje,
  9. 1.9. zawierają dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe,
  10. 1.10. są reklamami (produktów lub stron, w to wliczają się reflinki publikowane bez zgody Administracji)

 1. Jeżeli użytkownik złamie któryś z punktów regulaminu, karany jest ostrzeżeniem, poprzedzonym upomnieniem; 3 ostrzeżenia = ban.
  1. 2.1. Nieodpowiednie zachowanie na Spectrochacie skutkować będzie czasowym wyłączeniem go dla danego gracza. Każdy kolejny ban będzie dłuższy od poprzedniego; po banie miesięcznym nastąpi zablokowanie chatu na stałe.
  2. 2.2. Jeżeli administrator uzna przewinienie użytkownika za dostatecznie poważne, może go zbanować bez uprzedniego dawania 3 ostrzeżeń. Dotyczy to przypadków jawnego działania na szkodę forum.

 1. Multikonta są dozwolone, jednak maksymalna liczba posiadanych postaci to 6. Jeżeli na forum gra rodzeństwo i korzysta z tego samego komputera, należy poinformować o tym administrację
  1. 3.1. Jedno konto, jedna postać.

 2. Przed rozpoczęciem pisania na fabule, konieczne jest założenie Karty Postaci. Po jej utworzeniu należy poczekać na akceptację przez administratora bądź moderatora. Użytkownik ma obowiązek zastosować się do uwag administratora/moderatora i wprowadzić stosowne poprawki do KP.

 3. Zabronione jest zapożyczanie postaci z anime, mang, książek, filmów czy gier. Naturalnie, można się na nich wzorować, ale nie tworzyć postać żywcem wziętą z danej produkcji. Liczymy na Waszą kreatywność!
  1. 5.1. Jeśli użytkownik zostanie przyłapany na wykorzystaniu czyjejś postaci, szczególnie bez jego/jej zgody, skończy z banem.

 1. Nick to imię, imię i nazwisko bądź pseudonim postaci. Oczywiście powinien być klimatyczny. Nie należy stosować nazw typu Piotrek123, SweetGirl, zastanawiamsię itp. Jeżeli nie masz pomysłu na nick, zarejestruj się obojętnie jakim imieniem (można je później zmienić), ponieważ konta o nieregulaminowych nazwach będą od razu usuwane!

 2. Sygnatura (podpis) nie powinna zawierać zbyt wiele grafik lub animacji. Podpisy za „ciężkie” lub o zbyt dużych wymiarach będą usuwane.

 3. Administracja ma decydujący głos, więc prosimy o uszanowanie jej zdania i nie wykłócanie się. Jeżeli uważasz, że członek administracji popełnił błąd, w kulturalny sposób przedstaw swoje rzeczowe argumenty.

 4. Zabronione jest podszywanie się pod administratorów/moderatorów serwisu.

 5. Niedozwolona jest publiczna dyskusja odnośnie działań moderatorów i administracji (zbanowanie kogoś, zamknięcie / usunięcie wątku, kasowanie postów). Jeśli nie zgadzasz się z decyzją administratora lub moderatora, napisz do niego PM.

 6. Użytkownik publikujący swoje wypowiedzi na forum niniejszym upoważnia nieodpłatnie administrację forum Spectrofobia do:
  1. 11.1. zapisywania publikowanych wypowiedzi w pamięci komputera,
  2. 11.2. obróbki cyfrowej celem dostosowania,
  3. 11.3. publikowania i rozpowszechniania nadesłanych przez Użytkownika wypowiedzi w sieci Internet,
  4. 11.4. włączania ich (lub ich fragmentów) do innych utworów i tworzenia opracowań,
  5. 11.5. wytwarzania określoną techniką egzemplarzy, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową w dowolnym formacie,
  6. 11.6. rozpowszechniania wypowiedzi na każdym nośniku audiowizualnym, a w szczególności na nośniku magnetycznym oraz wszystkich typach nośników przeznaczonych do zapisu cyfrowego, jak również w postaci drukowanej,
  7. 11.7. umieszczania wypowiedzi w bazach danych.