Karczma "Kościołamacz"

Go down

Pisanie autorstwa Geograf on Czw 31 Sty 2019, 00:02

Wiele jest brudnych, podejrzanych melin w Krainie Luster, jeśli jednak miałby zostać ogłoszony konkurs na karczmę okrytą najgorszą sławą, z pewnością "Kościołamacz" znalazłby się na podium - i to nawet nie ze względu na klientelę.
Sam budynek wydaje się być starszy niż całe Upiorne Miasteczko - zbudowany z grubej, kamiennej cegły i ciemnego dębu, krępy, solidny i nie pasujący do obłąkanych kolorami, odrapanych bud stawianych wszędzie wokół. Jedyne, co zdaje się obiecywać w tym wrzaskliwym, przerażającym miejscu jest chwila spokoju i wytchnienia, nie pozbawionego jednak ponurej atmosfery.
Karczmarz w knajpie jest cwaną, pazerną istotą, która oprócz pieniędzy nie lubi nikogo i niczego. Ciemny, popękany, stłuczony i posklejany grubymi warstwami magii i kleju Szklany Człowiek zwykł wycinać kości tych, którzy próbowali zamówić coś w lokalu i nie zapłacić, lub po prostu zachować się grubiańsko i nieuprzejmie wobec reszty klienteli. Co z nimi robi? Wiesza na ścianach dla ozdoby, wstawia do stołów zamiast nóg, przybija do półek i ścian, wszystko po to, aby pokazać, że nie patyczkuje się z nikim. Wnętrze lokalu przypomina przez to ciemną kryptę, z żyrandolu na klientów łypią ponuro czaszki, zaś miednice służą jako kinkiety na drewnianych kolumnach. Dziesiątki świec zapachowych roztaczających woń wanilii i truskawki maskują odór alkoholu i krwi, oraz dopełniają ciepłym światłem kolorowe neony Miasteczka migoczące zza okna. Siadając na wysokim krześle przy ladzie musisz pamiętać, że przyszedłeś tutaj, aby zapomnieć wszystko, co w życiu sprawiło ci ból, a zamówione tu alkohole oczyszczą twój umysł lepiej niż najdoskonalszy wybielacz.
Geograf
Geograf

Wiek : Wieczny
Wzrost / Waga : Czy to ważne
Aktualny ubiór : Ubranie geografa
Pod ręką : mapa i luneta
Stan zdrowia : Zdrowy staruszek

Liczba postów : 53
Dołączył : 13/01/2019

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach